RSS feed for Mac

Mac has logged 32 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry