Sort by

Mac has logged 93 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Robbie the Reindeer: Hooves of Fire

Robbie the Reindeer: Hooves of Fire

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Human Traffic

Human Traffic

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
07
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
01
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
WarGames

WarGames

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hackers

Hackers

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
14
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry