Sort by

MacDara has logged 14 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hanna

Hanna

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dangerous Days: Making Blade Runner

Dangerous Days: Making Blade Runner

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
And the Oscar Goes To...

And the Oscar Goes To...

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Focus

Focus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rollerball

Rollerball

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Water Diviner

The Water Diviner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry