Sort by

MacDara has logged 20 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Circle

Circle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Listen to Me Marlon

Listen to Me Marlon

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cooties

Cooties

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Star: Nothing Can Hurt Me

Big Star: Nothing Can Hurt Me

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Demons

Demons

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rubble Kings

Rubble Kings

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Woman

The Woman

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Banshee Chapter

Banshee Chapter

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Editor

The Editor

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry