Sort by

MacDara has logged 18 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's Good To Be The King: The Jerry Lawler Story

It's Good To Be The King: The Jerry Lawler Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Best Worst Movie

Best Worst Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jug Face

Jug Face

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry