Sort by

MacDara has logged 171 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hired Gun

Hired Gun

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blue Sunshine

Blue Sunshine

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nature Boy

Nature Boy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Ban the Sadist Videos!

Ban the Sadist Videos!

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arena

Arena

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maze

Maze

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★
Read the review Edit this entry