Sort by

MacDara has logged 18 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Walk in the Woods

A Walk in the Woods

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Decade Under the Influence

A Decade Under the Influence

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Believers

The Believers

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry