RSS feed for MacDara

MacDara has logged 19 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Square

The Square

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Birth of Saké

The Birth of Saké

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
ManHunt

ManHunt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enter the Ninja

Enter the Ninja

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Audrey Rose

Audrey Rose

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry