MacDara has logged 113 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Race

Death Race

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cincinnati Kid

The Cincinnati Kid

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paradise Alley

Paradise Alley

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Replicas

Replicas

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Eli

Eli

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fractured

Fractured

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Avengement

Avengement

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wing Commander

Wing Commander

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Bridge Too Far

A Bridge Too Far

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shanghai Fortress

Shanghai Fortress

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rainy Dog

Rainy Dog

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shinjuku Triad Society

Shinjuku Triad Society

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creed

Creed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry