Sort by

MacDara has logged 17 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Legendary Weapons of China

Legendary Weapons of China

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocky

Rocky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Penguin Highway

Penguin Highway

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Studio 54

Studio 54

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry