Sort by

MacDara has logged 21 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Doors

The Doors

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
Read the review Edit this entry  
22
No New Kinda Story: The Real Story of Tooth & Nail Records

No New Kinda Story: The Real Story of Tooth & Nail Records

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Piercing

Piercing

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zappa

Zappa

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ornette: Made in America

Ornette: Made in America

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deathcheaters

Deathcheaters

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Net

The Net

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Billy Liar

Billy Liar

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Astrologer

The Astrologer

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ape vs. Monster

Ape vs. Monster

2021
×
Read the review Edit this entry