Sort by

MacDara has logged 131 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Time Gambling Boss

Big Time Gambling Boss

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Test Car

Black Test Car

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ray Harryhausen: Special Effects Titan

Ray Harryhausen: Special Effects Titan

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Knights

Knights

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1985
×
Read the review Edit this entry  
26
Disciples of the 36th Chamber

Disciples of the 36th Chamber

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Monkey Kung Fu

Mad Monkey Kung Fu

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Protector

The Protector

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
You're So Cool, Brewster! The Story of Fright Night

You're So Cool, Brewster! The Story of Fright Night

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Horror Show

The Horror Show

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deadly Games

Deadly Games

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Retaliators

The Retaliators

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Matriarch

Matriarch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sound of 007

The Sound of 007

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Search of the Last Action Heroes

In Search of the Last Action Heroes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
AlphaGo

AlphaGo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Psychic Killer

Psychic Killer

1975
×
Read the review Edit this entry  
08
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rich Hall's Countrier Than You

Rich Hall's Countrier Than You

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rich Hall's The Dirty South

Rich Hall's The Dirty South

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Girls Nite Out

Girls Nite Out

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Movie Hoarders: From VHS to DVD and Beyond!

Movie Hoarders: From VHS to DVD and Beyond!

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Flight/Risk

Flight/Risk

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bless the Child

Bless the Child

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★★
Read the review Edit this entry