• No Time to Die

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • The Fandom

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Paris 9/19

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★