• Elvis

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • The Northman

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Phantom of the Open

    ★★★½

  • Sundown

    ★★★½

  • Ammonite

  • Tenet

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • A Son

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Monos

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Ladies in Black

  • Green Book

    ★★★★

  • Never Look Away

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Operation Finale

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • The 12th Man

    ★★★½

  • The Post

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Dunkirk

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Disaster Artist

  • Get Out

  • Hidden Figures

  • Moana

  • Split

    ★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★★

  • Lion

  • Moonlight

  • La La Land

  • Finding Dory

  • The Nice Guys

  • The Conjuring 2

  • Captain America: Civil War

  • Sausage Party

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

  • Manchester by the Sea

  • Creed

  • The Big Short

  • Steve Jobs

  • Room

  • Inside Out

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • Victoria

    ★★★½