• Scream

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Dug Days

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

    ★★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ½

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Mulan

    ★½

  • Maggie Simpson in Playdate With Destiny

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Lamp Life

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★½

  • Spree

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Togo

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Wind

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Golden Hour

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★