Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
Edit this entry  
19
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
Windows on Monday

Windows on Monday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Somebody

Somebody

2014
×
Edit this entry  
15
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Edit this entry  
14
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
20
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cube

Cube

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Joy

Joy

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Semi-Auto Colours

Semi-Auto Colours

2010
×
Edit this entry  
15
Blue Boy

Blue Boy

2019
×
Edit this entry  
13
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Downsizing

Downsizing

2017
×
Edit this entry  
11
The Above

The Above

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Devil

Devil

2010
×
★★
Edit this entry  
05
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
Edit this entry  
04
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
Edit this entry  
01
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
3-Iron

3-Iron

2004
×
Edit this entry  
30
Return to Reason

Return to Reason

1923
×
Edit this entry  
28
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Ground Beneath My Feet

The Ground Beneath My Feet

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Ali

Ali

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
02
Poison

Poison

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dream Boat

Dream Boat

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
Edit this entry  
02
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
Edit this entry  
29
Stalker

Stalker

1979
×
Edit this entry  
27
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
Edit this entry  
26
The Waldheim Waltz

The Waldheim Waltz

2018
×
★★★★
Edit this entry