Marco has logged 178 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
21
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Edit this entry  
18
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Edit this entry  
17
Bungalow

Bungalow

2002
×
Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another Year

Another Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Annas Ankunft in Freiburg und die Wohnungssuche mit ihrer Freundin Sabine

Annas Ankunft in Freiburg und die Wohnungssuche mit ihrer Freundin Sabine

×
★★★★★
Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
02
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
25
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
Edit this entry  
03
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Edit this entry  
05
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Edit this entry  
23
Tiger Girl

Tiger Girl

2017
×
Edit this entry  
23
How would you decide?

How would you decide?

1982
×
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
Edit this entry  
12
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
Read the review Edit this entry  
12
List

List

2011
×
Edit this entry  
11
Brüno

Brüno

2009
×
Edit this entry  
11
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
09
Still Walking

Still Walking

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Edit this entry