Mack has logged 82 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Puss Gets the Boot

Puss Gets the Boot

1940
×
Read the review Edit this entry  
28
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marvel's Behind the Mask

Marvel's Behind the Mask

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
War of the Servers

War of the Servers

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Week

One Week

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ready to Run

Ready to Run

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
Stepsister from Planet Weird

Stepsister from Planet Weird

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Miracle in Lane 2

Miracle in Lane 2

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Palmer

Palmer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rip Girls

Rip Girls

2000
×
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry