• Antlers

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

  • The Father

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Very Ralph

  • Knives Out

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Deadly Influencer

    ★★★★★

  • Otherhood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Poms

    ★★★★★

  • Mommy Would Never Hurt You

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★★★

  • Halston

  • Paradise Hills

    ★★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★★

  • Her Smell

  • J.T. LeRoy

  • What She Said: The Art of Pauline Kael

    ★★★★★

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★½

  • Destination Wedding

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Dogman

    ★★★★★

  • Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

    ★★★★★

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • Icarus

    ★★★★★

  • Ella Brennan: Commanding the Table

    ★★★★★

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★★★

  • The Lure

    ★★★★★

  • Burnt

    ★★★★★

  • Ricki and the Flash

  • Harold and Lillian: A Hollywood Love Story

    ★★★★★

  • Knock Knock

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Actress

  • Some Kind of Beautiful

  • Iris

  • Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

    ★★★★★

  • Among Ravens

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Bling Ring

  • The Big Wedding

  • So Undercover

  • Country Strong

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Carriers

    ★★

  • Ghosts of Girlfriends Past

  • Four Boxes

    ★★★★★

  • Winnebago Man

    ★★★★★

  • In the Loop