Sort by

MacReady's Big Hat has logged 507 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marked for Death

Marked for Death

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rumble

Rumble

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mindhunters

Mindhunters

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Strings

The Strings

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Snow

Red Snow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cyst

Cyst

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry