• The Northman

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • A Flower in the Mouth

    ★★★

  • Coma

    ★★★★

  • Robe of Gems

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

    ★½

  • Resurrection

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Guilty

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Procession

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Nitram

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • France

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • The Tsugua Diaries

    ★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Hit the Road

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★