• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Bubble

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Red Notice

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • The Call

    ★★½

  • Two Distant Strangers

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Dolittle

  • The Money

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Truth

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Hair Love

  • One Piece: Stampede

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½