Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Bottle Shock

Bottle Shock

2008
×
★★
Edit this entry  
31
Quantum Quest: A Cassini Space Odyssey

Quantum Quest: A Cassini Space Odyssey

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
New Police Story

New Police Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mummies

Mummies

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Julieta

Julieta

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Gushing Prayer: A 15-Year-Old Prostitute

Gushing Prayer: A 15-Year-Old Prostitute

1971
×
★★
Edit this entry  
24
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Vaathi

Vaathi

2023
×
★★
Edit this entry  
21
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★½
Edit this entry  
21
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Luther: The Fallen Sun

Luther: The Fallen Sun

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
18
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Man Who Thought Life

The Man Who Thought Life

1969
×
★★★½
Edit this entry  
14
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★
Edit this entry  
12
Sand Castle

Sand Castle

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Mine

Mine

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★
Edit this entry  
10
Prom Night

Prom Night

2008
×
★½
Edit this entry  
09
Tarantulas: The Deadly Cargo

Tarantulas: The Deadly Cargo

1977
×
★★★
Edit this entry  
09
Wounds

Wounds

2019
×
Read prior review Edit this entry  
08
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sun and Concrete

Sun and Concrete

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Tarantula

Tarantula

1955
×
★★★½
Edit this entry  
07
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Edit this entry  
05
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Edit this entry