MadAlakzam has logged 339 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Execution

The Last Execution

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Dark Valley

The Dark Valley

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2021
×
★½
Edit this entry  
04
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Otto - The Movie

Otto - The Movie

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Bride of Scarecrow

Bride of Scarecrow

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Joshua and the Promised Land

Joshua and the Promised Land

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Stag Hunt

Stag Hunt

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Uncaged

Uncaged

2016
×
Edit this entry  
27
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Edit this entry  
23
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Edit this entry  
10
SCP: Overlord

SCP: Overlord

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★
Edit this entry  
04
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★½
Edit this entry  
03
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Virtuoso

The Virtuoso

2021
×
★★½
Edit this entry