MadAlakzam has logged 43 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★½
Edit this entry  
31
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Edit this entry  
25
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★½
Edit this entry  
23
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★★
Edit this entry  
14
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★½
Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Hitman

Hitman

2007
×
★★½
Edit this entry  
13
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★
Edit this entry  
12
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★½
Edit this entry  
10
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shutter

Shutter

2008
×
Edit this entry  
02
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Edit this entry  
01
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry