• Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★