RSS feed for MadCaTownHouse
  • The Voice in Your Head

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Ne Zha

    ★★★½

  • The Wretched

    ½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Ma

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Us

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★½

  • Light from Light

    ½

  • Luce

    ★★★★★

  • The Souvenir

  • We Are Little Zombies

    ★★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★★

  • Wounds

    ½

  • The Death of Dick Long

    ★★★★★

  • Queen of Hearts

    ★★★★★

  • Paradise Hills

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★★★

  • Koko-di Koko-da

    ★★★★★

  • To the Stars

    ★★★★★

  • Share

    ½

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★★½

  • Serenity

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • 2.0

    ★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Amazing Grace

    ★★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • The Perfection

    ½

  • Green Book

    ★★½

  • High Life

    ★★★★★

  • The Wedding Guest

    ½

  • Widows

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★★

  • Gloria Bell

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★½

  • The Biggest Little Farm

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½