RSS feed for MadCetologist

MadCetologist has logged 96 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Parasomnia

Parasomnia

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Monstrum

Monstrum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark Light

Dark Light

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shed

The Shed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Spring

Red Spring

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mountain Side

Black Mountain Side

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Z

Z

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Troma's War

Troma's War

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bog

Bog

1979
×
Read the review Edit this entry  
13
Flora

Flora

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Extremity

Extremity

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Siren

The Siren

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Chamber

The Chamber

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hoax

Hoax

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Incident

The Incident

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ghost and the Darkness

The Ghost and the Darkness

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Savage Harvest

Savage Harvest

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Burning Bright

Burning Bright

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Prey

Prey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Prey

Prey

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stag Hunt

Stag Hunt

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pin

Pin

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunter's Moon

Hunter's Moon

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pickaxe

Pickaxe

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Discarnate

Discarnate

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Q

Q

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry