madison ☕️ has logged 41 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rosy

Rosy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Time Freak

Time Freak

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stella's Last Weekend

Stella's Last Weekend

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dismissed

Dismissed

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry