madison ☕️ has logged 34 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
American Reunion

American Reunion

2012
×
Edit this entry  
28
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★
Edit this entry  
26
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★
Edit this entry  
25
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Secret Admirer

Secret Admirer

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Welcome Home, Roxy Carmichael

Welcome Home, Roxy Carmichael

1990
×
★★½
Edit this entry  
12
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★
Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Stranger Things

Stranger Things

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry