Maddie has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disfluency

Disfluency

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Luck of the Irish

The Luck of the Irish

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry