RSS feed for maddiefck
  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • A Star Is Born

  • First Man

  • To All the Boys I've Loved Before

  • BlacKkKlansman

  • Alex Strangelove

    ★★

  • My Best Friend

    ★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★½

  • I, Tonya

  • It

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

  • A Monster Calls

  • Zootopia

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • The Danish Girl

    ★★★★

  • Holding the Man

    ★★★★

  • Inside Out

  • Circle

    ★★★½

  • Those People

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Babadook

    ★★★

  • The Purge

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

  • Lemonade Mouth

  • The Social Network

  • Starstruck

  • Avatar

  • The Princess and the Frog

  • Coraline

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

  • High School Musical 2

  • Ratatouille

  • Corpse Bride

    ★★★★½

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★½

  • Finding Nemo

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Titanic

  • Scream

    ★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★