• The Takedown

  • Choose or Die

    ★★★

  • Ronny Chieng: Speakeasy

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • The Silent Sea

    ★★★★½

  • The King's Man

    ½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • The Hating Game

    ★★

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Black as Night

    ½

  • The Chestnut Man

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Jolt

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★★½

  • F9

  • Cruella

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • SAS: Red Notice

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Vault

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★½

  • Passing

    ★★★★½

  • How It Ends

    ★★★★