Sort by
  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Quiz

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★½

  • Heartbound

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½