RSS feed for m.e.
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag

    ★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Waco

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • RBG

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • 306 Hollywood

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Journey's End

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • American Made

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The House of Tomorrow

    ★★★½

  • What the Health

  • The Most Hated Woman in America

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Space Between Us

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Ghost Story

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Your Name.

  • Finding Dory

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★

  • Paterson

    ★★★★