Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Secondhand Lions

Secondhand Lions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Robots

Robots

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
16
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Boy Who Cried Werewolf

The Boy Who Cried Werewolf

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Edit this entry  
17
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Four Seasons

The Four Seasons

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Work It

Work It

2020
×
½
Read the review Edit this entry