• The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

  • Things Heard & Seen

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Willy's Wonderland

    ★★★★½

  • Alien Worlds

  • Come Play

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Silencing

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Alone

    ★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Eli

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Z

    ★★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★½

  • The Cleansing Hour

    ★★

  • The Beach House

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • The Wretched

    ★★½

  • Spiral

    ★★★½

  • A.M.I.

    ★½

  • Porno

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★★

  • The Room

    ★★½

  • The Silence

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Escape Room

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Echoes of Fear

    ★★

  • Antrum

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • No Escape Room

    ★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★★½