Sort by

maddox_johnson has logged 186 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The peace group

The peace group

×
Read the review Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
the hangout

the hangout

×
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
X2

X2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry