Sort by

maddox_johnson has logged 25 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The dead are dumb

The dead are dumb

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Young Girl at the End of the 60s in Brussels

Portrait of a Young Girl at the End of the 60s in Brussels

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry