Sort by

Madison Wake has logged 43 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Point Break

Point Break

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
Read the review Edit this entry  
14
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Barbie: Fairytopia

Barbie: Fairytopia

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Barbie

Barbie

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Barbie: Dolphin Magic

Barbie: Dolphin Magic

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Doors

Red Doors

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monday

Monday

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rango

Rango

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Read the review Edit this entry  
18
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
When We First Met

When We First Met

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Brutalist

The Brutalist

×
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Trouble Man

Trouble Man

1972
×
Read the review Edit this entry  
08
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Political Animals

Political Animals

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Apparition

The Apparition

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry