Sort by

maddy has logged 16 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Footloose

Footloose

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fast Company

Fast Company

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Good Person

A Good Person

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Spider

Spider

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry