• Don't Worry, Darling

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Monday

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • Athlete A

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Midway

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Endings, Beginnings

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ½

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • High Life

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★