Sort by
  • M3GAN

  • Falling for Christmas

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

  • Skinamarink

    ★★★

  • Triangle of Sadness

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Spencer

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

  • The Souvenir: Part II

  • Framing Britney Spears

  • Passing

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Love Spell

    ★★★

  • The Undoing

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • A Nightmare Wakes

    ★★★½

  • Fred Forever

    ★★★★

  • Sno Babies

    ★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • Roundheads and Cavaliers

    ★★★

  • Ilana Dances

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Glorias

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Like a Boss

    ★★½

  • 50 Shades

    ★★★

  • Our Ladies

    ★★★★

  • Savage X Fenty Show

  • Ukde

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Hatsu

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Scare

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Wine Country

    ★½