RSS feed for san

san has logged 127 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
09
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wilson

Wilson

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Small Crimes

Small Crimes

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Edit this entry  
28
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
American Made

American Made

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
★★★
Edit this entry  
06
Frozen Blood Test

Frozen Blood Test

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gargantuan

Gargantuan

1992
×
★★½
Edit this entry  
05
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Out 2022

Black Out 2022

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Judging Jewell

Judging Jewell

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry