• Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Moon Knight

  • The Bubble

    ★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The Royal Treatment

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Daughter

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • Sing 2

  • Ciao Alberto

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

  • He's All That

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Spin

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Long Story Short

    ★★½