Sort by

madeleinetran has logged 262 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Book of Boba Fett

The Book of Boba Fett

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Edit this entry  
05
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
Edit this entry  
04
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★½
Edit this entry  
06
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
Edit this entry  
06
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry