Madeline has logged 22 entries for films during January 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Devil's Due

Devil's Due

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lucy

Lucy

2003
×
★★
Edit this entry  
26
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★½
Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★½
Edit this entry  
05
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry