• Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

  • Extraction

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★½

  • The Long Goodbye

  • Last and First Men

    ★★½

  • The Father

    ★★

  • Minari

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • A Bicycle Ride In A Walmart

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Fall

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Full Force

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Above Suspicion

    ★½

  • Kindred Spirits

    ★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Two/One

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Light of My Life

    ★★★★½

  • Fourteen

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★

  • Monos

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Incel

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½