Sort by

Maddie has logged 51 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Claymore

Claymore

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pixie

Pixie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dream House

Dream House

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Kong

King Kong

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Great Pretender

Great Pretender

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sanctum

Sanctum

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Poacher

Poacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Bronson

Bronson

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Equals

Equals

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twister

Twister

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Burn the Witch

Burn the Witch

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The One

The One

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cosmos Laundromat

Cosmos Laundromat

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry