Maddie has logged 22 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Homunculus

Homunculus

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Riddick

Riddick

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
300

300

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sea Fog

Sea Fog

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Double King

Double King

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Transfigure

Transfigure

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
welcome_home.exe

welcome_home.exe

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Daylight

Daylight

1996
×
★★
Read the review Edit this entry